Марихуана, як і інші культури, потребує регулярного поливу. Своєчасне внесення оптимальної кількості води дозволить отримати рясний та насичений урожай шишок. У нашій статті Ви дізнаєтесь про всі моменти, які потрібно пам'ятати під час поливу рослини.
Як поливати канабіс?
При вирощуванні марихуани не підходять такі стандартні методи, як полив лійкою, наливання води в горщик або розпилення. Рідину потрібно додавати таким чином, щоб коріння отримувало вологу знизу. Для цього дотримуйтесь інструкцій:
1. Зробіть отвори на дні горщика або купуйте контейнер з перфорацією.
2. Встановіть дно горщика на тацю або іншу ємність.
3. Налийте води у цей резервуар.
При цьому способі Ви забезпечите гарний розвиток кореневища та високу врожайність культури.
Коріння рослини не повинно бути постійно у воді. Поставте горщик у тацю на 30 хвилин, а потім видаліть з резервуара залишки рідини.
Якщо хочете застосовувати стандартний метод, наливайте воду доти, доки вона не дістанеться до дна горщика. Слідкуйте за тим, щоб грунт не був в'язким, а волога не затримувалася на поверхні вазону. Вносьте рідину поступово, щоб зрозуміти «запити» рослини.
Ще одна альтернатива ручному поливу – краплинне зрошення за допомогою іригаційної системи. Для організації поливу пристрій з'єднують з джерелом води, а кожна труба окремо підключається до кожного горщика. Вода спочатку прямує в основний канал, після чого поступово розподіляється по всіх трубках системи. Горщики повинні знаходитися на дистанції не більше ніж 50 м від вазону. Чим меншою буде відстань, тим швидше надійде вода. Трубки з'єднуються з основним резервуаром у Т-подібному порядку, щоб волога потрапляла на верхній шар ґрунту. Іригаційна система спрощує догляд за культурою. Гроверу потрібно лише регулювати частоту зволоження, а також очищати труби та конектори.
Коли та як часто поливати марихуану?
Для початку розберемося з оптимальним часом поливу. Найкращий момент для внесення вологи – ранок, оскільки саме в цей період відбувається активна фаза фотосинтезу та інших обмінних процесів. Полив краще виконувати одночасно з ранковим включенням світла.
Частота зрошення залежить від різних факторів:
· Температура у приміщенні;
· Розміри куща та листя;
· Потужність ламп та ін.
Оптимальна частота поливу – раз на 2-3 дні. Грунт не повинен бути постійно вологим, оскільки це загрожує розвитком грибка і цвілі з подальшим гниттям куща. Недолів менш небезпечний, ніж перелив.
Рівень заповнення вазону можна визначити за вагою. Зважте резервуар перед висаджуванням, запишіть показники. Якщо під час поливу побоюєтеся, що налили мало води, повторно зважте та обчисліть різницю. Цей спосіб актуальний лише за маленькому кущі. У міру розвитку культура стає більш масивною.
Показники вологості можна визначити за допомогою вказівного пальця. Зануріть його вглиб вазону на третину фаланги. Якщо субстрат сухий, рослина потребує поливу.
Щоб прискорити розвиток куща, разом із водою вносите добрива. Ви можете придбати готове підживлення і розвести його з водою. При створенні суміші враховуйте норму витрати на упаковці. Перемішуйте добриво з водою інтенсивно, щоб не було грудок. Під час догляду за культурою контролюйте зовнішній вигляд. Якщо листки почнуть покриватися плямами або завиватися, рослина отримує дуже багато добавок.
Вибір води для поливу
Чому Ви не п'єте воду із крана? Тому що вона містить багато шкідливих домішок: солей, хімічних речовин, металів та ін. Марихуані також не подобається звичайна вода. Для поливу використовуйте фільтровану рідину. Якщо не хочете витрачатися на покупку фільтра або води з автомата, застосовуйте рідину з-під крана, що відстояла кілька тижнів у скляній тарі. За цей час шкідливі речовини осядуть на дні банки, а до горщика потрапить чистий продукт. Вода має бути кімнатної температури.
Перед кожним поливом бажано випробувати воду на рівень pH. Процедура складається з наступних етапів:
1. Налийте рідину в резервуар і дайте їй відстоятись одну ніч, щоб хлор випав в осад.
2. Виміряйте показники за допомогою pH-метра.
3. Оптимальний діапазон марихуани становить 6.3-6.7. Якщо результат не відповідає нормі, додайте суміші для надання воді оптимального рівня pH.
Якщо рослина починає в'янути, пересадіть її в інший вазон, наповнений сухим грунтом. За наявності гнилі на корінні, видаліть уражену ділянку гострим ножем. Усунути плісняву в горщику можна за допомогою спеціальних речовин, які продаються в садівничих магазинах.